Pomocne Małopolskie – Siła Wolontariatu! – Zintegrowana Służba Ratownicza wspiera działania w Małopolsce i na Ukrainie

Ratownicy z Małopolski przy wsparciu Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie prowadzą działania ratownicze na terenie naszego Województwa i Małopolski. Cały czas uruchomiony jest nabór do sekcji ratowniczej Zintegrowanej służby ratowniczej na stronie: https://zsr112.pl/wolontariat/.

Projekt trwa od września do końca tego roku. Całe zadanie współfinansowane jest ze środków Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. W ramach projektu ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej mogą prowadzić ewakuacje poszkodowanych mieszkańców Ukrainy na terytorium Małopolski.

Pomocne Małopolskie to również szansa dla nowych wolontariuszy, których w swoje szeregi zaprasza Zintegrowana Służba Ratownicza. To właśnie Ratownicy z Małopolski byli pierwszą Polską organizacją, która pomagała mieszkańcom Ukrainy na przejściach granicznych gdy rozpoczął się okres wojny. Zintegrowana Służba Ratownicza była również pierwszą Polską organizacją pozarządową na terenie Ukrainy i pierwsza docierała w miejsca działań wojennych ewakuując poszkodowanych żołnierzy i mieszkańców naszych sąsiadów.

Dzięki realizacji zadania, ZSR pomaga mieszkańcom Ukrainy w lepszym dostosowaniu do życia w naszym
Województwie.

Dziękujemy Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu i Wicemarszałkowi Łukaszowi Smółce za wspieranie naszych działań.

PROJEKT REALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM

WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO