Tiry w rowach na terenie powiatu – ZDJĘCIA!

Do dwóch niebezpiecznie wyglądających zdarzeń z udziałem ciągników siodłowych z naczepami doszło w Nowych Dworach i Witanowicach. Kierujący mogą mówić o dużym szczęściu gdyż żaden z nich nie został poszkodowany.

Najpierw o godzinie 11:30 na Drodze Krajowej nr 44 w Nowych Dworach (gmina Brzeźnica) kierujący ,,Tir-em” stracił panowanie nad samochodem, wpadając do przydrożnego rowu. Naczepa stanęła w poprzek jezdni blokując całkowicie ruch w tym miejscu. Droga w tym miejscu była zablokowana przez ponad 5 godzin. Do wyciągnięcia samochodu był potrzebny ciężki sprzęt. Na miejscu zdarzenia interweniowali strażacy z JRG Wadowice, OSP Brzezinka, którzy usuwali płyny eksploatacyjne, które wyciekły z ciężarówki. Swoje działania prowadził również Wydział Ruchu Drogowego z KPP Wadowice.

Niecałe 30 minut później w miejscowości Witanowice (gmina Tomice), kolejny ciągnik siodłowy z naczepą wylądował w rowie. Zablokowany został pas w kierunku Wadowic, gdyż naczepa samochodu wisiała nad pasem w stronę Wadowic, ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.