W Skawcach znaleziono niewybuch!

W miejscowości Skawce natrafiono na pocisk artyleryjski. Dzisiaj niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez wojskowych saperów.

Wczoraj ( 2 grudnia br.), dyżurny wadowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na terenie Skawiec. Znalezisko ujawnił w rejonie Jeziora Mucharskiego, spacerujący tam mężczyzna. Na miejsce pojechali policjanci z Wadowic, którzy zabezpieczyli teren. Okazało się, że znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, o długości około 35 cm i średnicy około 8 cm. Niewybuch znajdował się w znacznej odległości od zabudowań mieszkalnych, dzięki czemu nie była konieczna ewakuacja.

Dzisiaj, niewybuch został zabezpieczony przez żołnierzy z 16 Batalionu Powietrzno – Desantowego w Krakowie, którzy przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

Przypominamy, że każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostka Policji.

źródło: KPP Wadowice