Wadowiczanka Joanna S. uciekła Hiszpanom!

Zatrzymani w październiku: pochodząca z Wadowic Joanna S. i jej syn Mikael S., podejrzewani oszustwo na wielką skalę przy prowadzeniu fikcyjnego obrotu dziełami sztuki, znowu wymknęli się stróżom prawa. Interpol ponownie ogłosił poszukiwania. Jak do tego doszło?

Najbardziej poszukiwana Polka na świecie (Interpol ścigał ją w 190 krajach) podejrzewana jest o zorganizowanie piramidy finansowej. Według szacunków zarobiła na niej od 300 mln do nawet miliarda złotych. Wśród poszkodowanych jest wielu celebrytów i ludzi na wysokich stanowiskach (m.in. prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś oraz aktorka Grażyna Wolszczak).

Po tym, jak wyjechała z Polski, szukano jej kilka lat. Ustalenie miejsca pobytu poszukiwanych wypłynęło z inicjatywy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Prokuratury Regionalnej w Białymstoku oraz Komendy Głównej Policji. Za pomocą sieci współpracy policyjnej ENFAST wymieniali oni informację ze służbami m.in. w Szwecji, Hiszpanii i Portugalii. Do zatrzymania przez hiszpańską policję doszło 20 października tego roku.

Sąd w Madrycie nie zastosował jednak wobec podejrzanych tymczasowego nakazu aresztowania do czasu przekazania ich stronie polskiej, a jedynie wymagał od nich informowania o zamiarze zmiany miejsca pobytu i podania aktualnego numeru telefonu.

Joanna S. i jej syn wykorzystali wiec okazję i uciekli.

Wadowiczanka poszukiwana w 190 krajach za oszustwa! Ofiarą m.in. prezes NIK

Pochodzącą z Wadowic Joannę S. Interpol od trzech lat poszukuje w 190 krajach. Grozi jej do 15 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Obiecywała krociowe zyski z inwestycji w rzeźby i obrazy. Na…

Poszukiwana międzynarodowym listem gończym

Pochodzącej z Wadowic Joannie S. groziło 15 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Obiecywała krociowe zyski z inwestycji w rzeźby i obrazy. Na oszustwie miała zarobić od 300 mln do nawet miliarda złotych. Poszkodowani dali się jej nabrać, mimo że Komisja Nadzoru Finansowego od 2017 roku ostrzegała przed firmą Joanny S.

Według naszych ustaleń nastoletnia Joanna mieszkała na wadowickim osiedlu Kopernika wraz z rodziną. Po maturze wyjechała do Szwecji i zerwała kontakt z bliskimi.
źrodło: Polska Times