Wolontariusze Małopolski 2023 – Zintegrowana Służba Ratownicza

Szkolenia Pierwszej Pomocy w Przedszkolach i Szkołach naszego powiatu, nowy sprzęt ratowniczy czy pozyskanie nowych ratowników – Zintegrowana Służba Ratownicza prowadzi projekt Wolontariusze Małopolski 2023 – Zintegrowana Służba Ratownicza, który współfinansuje Małopolska!
Zintegrowana Służba Ratownicza kolejny raz bierze udział w projektach współfinansowanych przez Zarząd Województwa.
– Pandemia COVID-19 i teraz sytuacja związana z agresją Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę pokazały, że wolontariat jest siłą Małopolski. Na Małopolan zawsze można liczyć i to jest budujące! Już teraz dziękuję wszystkim tym, którzy angażują się w bezinteresowną pomoc naszym wschodnim sąsiadom – powiedziała Iwona Gibas z zarządu województwa.W trakcie projektu ratownicy ZSR przeprowadzą szkolenia w przedszkolach w powiecie oświęcimskim.

– Nasi instruktorzy i personel medyczny, szczegółowo omówią wszystkie najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia życia. Dodatkowo dzieci będą miały możliwość poznać nasz ambulans oraz sprzęt, który wykorzystujemy do działań. Mamy nadzieje że dzięki takim spotkaniom, młodzi ludzie dostrzegli nowe wartości życiowe i chętnie w przyszłości zasilą szeregi ratowniczych organizacji w Małopolsce – powiedział Dawid Burzacki – Prezes Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

Nasi Instruktorzy Pierwszej Pomocy, przeprowadzą kurs pierwszej pomocy, dla członków Zintegrowanej Służby Ratowniczej. Dzięki udziale w projekcie nasza organizacja wzbogaci się o kolejnych przeszkolonych wolontariuszy-ratowników – dodał Łukasz Patrzyk ze Zintegrowanej Służby Ratowniczej.