Czołowe zderzenie na DW 781 w Gierałtowicach.

Dziś (20.05) około godziny 10 w miejscowości Gierałtowice doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z motocyklem.

Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Zatorskiej oraz Drogi Wojewódzkiej nr. 781. Na miejsce zadysponowano zastępy Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję. Po poszkodowanego motocyklistę wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe „Ratownik 6” z bazy w podkrakowskich Balicach. Mężczyznę w ciężkim stanie przetransportowano do jednego z szpitali w Krakowie droga lotniczą. Niestety w szpitalu zmarł motocyklista.

Jak informuje asp. sztab. Dariusz Stelmaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach – „Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał ze swojego pasa ruchu na przeciwległy, przewrócił motocykl i wjechał wprost pod koła samochodu ciężarowego.”

Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniać będzie policja pod nadzorem prokuratora. Działania na miejscu zakończą się późnym popołudniem.

Na miejscu zdarzenia zdarzenia działali strażacy z JRG Andrychów, OSP Gierałtowice, Zespół Ratownictwa Medycznego z Oświęcimia, LPR Ratownik 6 oraz Patrole Policji z KPP Wadowice i KPP Oświęcim.