Mając trzy promile jechała samochodem!

Wadowiccy policjanci zatrzymali kobietę, która kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że w organizmie miała trzy promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, na terenie gminy Mucharz, policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą volkswagenem. Jak się okazało, za kierownicą siedziała kompletnie pijana 38-letnia mieszkanka tejże gminy. Badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. 38-latka za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie wkrótce przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, zgodnie z kodeksem karnym, grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem.

Tekst: KPP Wadowice