Ogromny pożar zakładu produkcyjnego w Izdebniku! (ZDJĘCIA,FILM)

W dniu wczorajszym tj. 26.09 po godzinie 18:50 do Dyżurnego Operacyjnego SK KP PSP w Wadowicach, wpłynęło zgłoszenie o pożarze zakładu obuwniczego i lakierni w Izdebniku na ulicy Dworskiej.

Natychmiast na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane liczne Siły i Środki z powiatu Wadowickiego, Myślenickiego oraz Krakowskiego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów pożar był już bardzo mocno rozwinięty. Pierwszy KDR zażądał zadysponowania większej liczby zastępów ratowniczo-gaśniczych, w tym także pojazdów z dużą ilością wody a także zestawu ze sprzętem ochrony dróg oddechowych. W początkowej fazie pożaru zagrożony był budynek Domu Pomocy Społecznej z którego ewakuowano 16 podopiecznych, są oni cali i zdrowi, dzięki sprawnym działaniom budynek ten został obroniony. Ogień objął powierzchnię ponad trzech tysięcy metrów kwadratowych, składającą się z kilku budynków produkcyjno-magazynowych. Droga Krajowa 52 na czas działań służb, była całkowicie zamknięta przez ponad 9 godzin. Na miejscu była obecna grupy oficerów z Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie oraz z Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach. Podczas pożaru w działaniach uczestniczyło ponad 30 zastępów Straży Pożarnej, w tym również: Pluton Ratowniczo-Gaśniczy „KRAKÓW-3” na czele z cysterną gaśniczą z JRG 3 Kraków, Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „KRAKÓW-6”, której celem było monitorowania stężeń gazów.

Akcja trwała ponad 18 godzin została zakończona o 13:30. Po zakończeniu działań dysponowano jednostki do monitorowania pogorzeliska, w celu sprawdzenia czy nie pojawiają się nowe zarzewia ognia. Policja prowadzi dochodzenie w celu ustalenia przyczyn powstania pożaru. Szczegóły zdarzenia wyjaśniają biegli.