Pomóż strażakom z OSP Chrząstowice kupić nowy wóz i jego wyposażenie!

Kilka tygodni temu strażacy z OSP Chrząstowice około godziny 7:15 nad ranem 3 maja 2022r. otrzymali alarm. Dostali dyspozycje wyjazdu do pożaru garażu w miejscowości Łączany.

Przez trudne warunki panujące na jezdni nie dotarli do pożaru. Na łuku drogi pokrytej pyłkami roślin i wilgocią po porannym deszczu ich samochód zjechał ze skarpy wału przeciwpowodziowego na rzece Wiśle i się przewrócił na bok.

Poszkodowany został jeden z druhów. Na szczęście obrażenia były nie groźne. Po wyciągnięciu wozu bojowego przez Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Technicznego z Krakowa za pomocą ciężkiego sprzętu już było widać, że samochód do dalszej eksploatacji nie będzie się nadawał.

Przypuszczenia świadków, druhów, strażaków pracujących na miejscu potwierdziła opinia rzeczoznawcy.

Po tym werdykcie druhowie z OSP Chrząstowice zaczęli walkę o każdy grosz by zabrać potrzebną kwotę na nowy wóz bojowy.

Działania ratowniczo gaśnicze OSP Chrząstowice to głównie plaga pożarów nieużytków rolnych, suchych traw. W okresie mocnych opadów jednostka dysponowana jest do podtopień okolicznych gospodarstw jak i głównie na stopień wodny do Łączan, by pompami wysokiej wydajności, które ma na wyposażeniu przerzucać wodę z dopływów Wisły nad koroną wału. Dołącz do zbiórki i pomóż chłopakom wrócić do pełnej gotowości bojowej.

 

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/pfe99d

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=VcFnRwdthNA