Wybuch gazu w domu w Paszkówce – Prośba o wsparcie!

Rano 24.11.2020 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach przed godziną 8. wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w Paszkówce w gminie Brzeźnica. Na ulicę Starowiejską niezwłocznie zostały skierowane służby.

Po dotarciu na miejsce jednostek OSP i rozpoznaniu okazało się, że doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Wnętrze budynku objęte było ogniem. Poszkodowany w tym wypadku został starszy mężczyzna, który z poparzeniami ciała trafił na wadowicki SOR, skąd później drogą powietrzną został przetransportowany do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Do zdarzenia skierowano zastępy druhów z OSP Brzezinka, OSP Marcyporęba, OSP Przytkowice, OSP Bęczyn, OSP Sosnowice oraz zastępy z JRG Wadowice i JRG Skawina. Na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego z Wadowic, Patrol Policji i Pogotowie Gazowe.

——————————— —————————————– ————————–

Wybuch doprowadził do znacznego zniszczenia budynku. Rada Sołecka z Sołtysem wsi Paszkówka postanowili pomóc poszkodowanej rodzinie i utworzyli zbiórkę. Zachęcamy do wsparcia.

https://zrzutka.pl/sy7n6x

 

Media: OSP Sosnowice i OSP Bęczyn, materiały własne.